Timur Türker | KADRAJA ZORLA GİRENLER
Timur Türker
8 March 2015
|
Uncategorized
|
By timurturker

KADRAJA ZORLA GİRENLER

Dörtdivan Akbabaları Koruma Projesi kapsamında yapılan kamuflaja, yırtıcı hayvanların keskin gözlerine yakalanmamak için sabah 4’te giriyorum. Hava -12 derece, zifiri karanlık. Işığı beklerken öyle soğuk oluryor ki dışarıdan esen ufacık bir esinti bile size bir anda burun ve kulaklarınızın da orada olduğunu hatırlatıyor.
Hareketsiz bekleyişin 3. saatinde bir anda Kara Akbaba tüm heybeti ile tam karşıma iniyor. Oldukça yakın ve direk lensime bakıyor. Ender yakalanacak bir biçimde 3 metrelik dev kanatlarını açarak bana poz veriyor. Deklanşöre bastığım anda bir Kuzgun yakındaki kayaya inerek kadrajı Kara Akbabanın elinden alıyor. Dev yırtıcının birkaç saniye süren kanat selamlamasını flu olarak çekmek zorunda kalıyorum…

1D5_3772

Bolu’da kar yağdığı zaman gökyüzü masmavi ve berrak olur. Manzara fotoğrafım oldukça az olduğunu düşünerek lensimi değiştirip birkaç poz almak isterken bu sefer de kadrajıma zorla giren Ekrem Yanık oluyor.

1D3_4985

Kozanlı Konya’da bir göl kenarında yere yatıp fotoğraf çekmek çok keyiflidir. Arka planı oluşturan sazlıkların günbatımında ortaya çıkan renklere kelimeler yetersiz kalır.
Sazlıkların içine girip sudan göz hizası çekimler yapmaya karar verdim ve tulumu giyerek sazların içine girdim. Kendime güzel bir yer seçerek beklemeye başladım. Bahri yavaş yavaş gelerek önümde durdu ve ben de fotoğraflamaya başladım. O anda bahrinin önünden atlayan balık kadrajıma böyle yansıdı.

1D4_1412

About